Entegrasyon Yazılımları

You are here:

Genel Seslendirme Entegrasyonu
Genel ve acil durum sesli alarm sistemleri ile entegrasyon, VoIP özellikli Hemşire Kontrol Panelleri aracılığıyla seçilen bölgelere SIP tabanlı anonslar yapmanıza olanak tanır. Bu entegrasyon sayesinde hastane bu anonslar için ayrı pahalı mikrofonlara ihtiyaç duymaz, çünkü anonslar Hemşire Kontrol Panelinin dahili el seti aracılığıyla yapılabilir.

PBX Entegrasyonu
Otomatik faturalandırma ile hasta el setlerinden Dahili ve Harici aramalara ve hastanedeki herhangi bir telefondan çeşitli özel acil durum kodlarının başlatılmasına izin vermek için hastane telefon santrali ile entegrasyon (örn. pembe kod için 2222: çocuk kaçırma vb.)

Bina Yönetim Sistemi
Aydınlatma otomasyonu gibi Bina Yönetim Sistemleri ile entegrasyon, Akıllı Sağlık İletişim Sisteminin bir hemşire çağrısının tetiklendiği koridorların ışıklarını otomatik olarak açmasına olanak tanıyarak hemşirelerin ihtiyaç duyulan yerlere ulaşmasına yardımcı olur. HIS (Hastane Bilgi Sistemi) entegrasyonu ile birleştirildiğinde, hastanedeki boş odaların elektriğini otomatik olarak kesebilir ve HIS’de bir hasta için rezervasyon yapıldığında bu odaların elektriğini açarak hastane için güç ve para tasarrufu sağlayabiliriz.

Hasta İzleme Entegrasyonu
Salin Solüsyonu Kontrol Cihazı gibi hasta İzleme Cihazları ile entegrasyon, salin solüsyonu azaldığında hemşirelerin otomatik olarak bilgilendirilmesini sağlar veya bir hasta yatağından ayrıldığında veya yataktan düştüğünde hemşirelere yapılandırılabilir otomatik alarmlar gönderilmesine izin veren Basınç Pedleri. Ayrıca EKG/EKG monitörleri gibi tıbbi cihazlar alarm verdiğinde otomatik acil durum çağrılarını tetikleyebilir.

HIS Entegrasyonu (Hastane Bilgi Sistemi)
Hastane Bilgi Sistemi ile entegrasyon, çağrı başlatan hastalarla ilgili demografik verilerin, laboratuvar sonuçlarının ve EMG ünitesi alarmlarının Oda Kontrol Ünitesi ekranlarında, Hemşire Kontrol Panellerinde ve hatta MCW One özellikli akıllı telefonlarda görüntülenmesini sağlar. Bu entegrasyon aynı zamanda hemşirelerin Oda Kontrol Ünitesindeki yatak simgesine basarak hastayla ilgili alerji notları gibi bilgileri görüntülemesine olanak tanır. HIS’ten alınan interaktif hastane yemek menüleri Oda Kontrol Ünitelerine yerleştirilerek hastanın veya refakatçisinin/refakatçisinin doğrudan Oda Kontrol Ünitesi dokunmatik ekranından hasta için kolayca yemek siparişi verebilmesi sağlanabilir.

Yangın Alarmı Entegrasyonu
Yangın Algılama Sistemleri ile entegrasyon, sistemin ilgili bölgelerin hemşire kontrol panellerinde alarmların kaynağını göstermesine ve bu bilgileri bilmesi gereken personelin iletişim cihazlarına (MCW One özellikli akıllı telefonlar, çağrı cihazları, DECT telefonlar ve WiFi telefonlar) göndermesine olanak tanır. Sistem ayrıca MCW One’daki Yangın Güvenliği ekipleri için konferans çağrılarını otomatik olarak tetikleyebilir ve daha hızlı ve güvenli müdahale planları için net iletişim sağlar.

Bebek İzleme Entegrasyonu
Bebek Takip Sistemleri ile entegrasyon, bir bebek “güvenli bölgelerin” dışına çıkarıldığında ilgili hemşire kontrol panellerine ve ilgili personelin iletişim cihazlarına bir alarm gönderilmesini sağlar. Bu, bebek alarmı tetiklendiğinde hastanenin belirli alanlarını otomatik olarak kilitlemek için mevcutsa Erişim Kontrol Sistemi entegrasyonu ile birleştirilebilir.