ZKR Comfort serisi, ZKR ürün ailesi içerisinde sesli iletişim platformları için bir yapı sağlar ve hastalar ile olan iletişimi yüksek düzeyde tutmak için amaçlanmış ve tasarlanmış, hemşire servislerinde kontrol ve kolaylık sağlayan sistemdir. Comfort serisi ürünler ile Hasta-Hemşire arasında sesli konuşma sağlanacağı gibi, el seti üzerinde oda aydınlatması, perde kontrolü gibi uygulamaları entegre etmek de mümkündür. Ayrıca Comfort El seti üzerinden odadaki TV kontrol edilebilmektedir.

Hasta-Personel ya da personel-diğer personeller arasında geçen konuşmaların ses kayıtları sistemde tutulur. Gerekli durumlarda bu ses kayıtlarına ulaşılabilir. Ayrıca harici telefon görüşmeleri hesaplanarak kişilere fatura edilebilir.

Sesli iletişim özelliği ile hastalar kendilerine atanan hemşirelerle doğrudan konuşabilir. Bu da  hastane personeline hizmet zamanından tasarruf etmesini, vakalara öncelik tanımasını ve hastalara hemşire ile sesli olarak iletişime geçerek rahat hissetmelerini sağlar. ZKR Comfort hemşire çağrı sistemi sayesinde hastane personeli ve hastalar arasındaki tüm konuşmalar kayıt altına alınarak kalite kontrol ve değerlendirme şansı tanımaktadır.

Comfort IP Sesli Elseti kullanımı kolay ve basittir. Hasta kendisine atanan hemşire ile sesli görüşmek istediğinde tek yapması gerek büyük ve kolay görülebilen çağrı tuşuna basmalıdır.Bu ürün kullanıcı dostu, ergonomik, steril ve suya dayanıklı bir tasarıma sahiptir.

Akıllı kumandaları kullanarak hastalar otomatik faturalandırma ile dahili ve harici telefon görüşmeleri yapabilir.

ZKR Comfort sistemleri PBX analog, dijital, VOIP ve Karel, Cisco, Alcatel, Avaya, Panasonic gibi bir çok markaya entegredir.


Hemşire çağrı paneli ve odalardaki çağrı butonlarının birbirleri ile haberleşmesini sağlayan ekipmandır. Oda kontrol paneli ankastre ya da sıva üstü montaja uygundur. 7’’ Dokunmatik ekrana ve dahili kart okuyucuya sahiptir. Standart olarak 6 adet yatak, 1adet WC ve 1 adet Banyo çağrı cihazı desteklemektedir. Comfort Sesli Oda Kontrol Paneli sayesinde, sesli görüşme yapabilir ve o an görevdeki hastane personeli ile iletişime geçilebilmektedir.  Ekran üzerindeki yatak butonlarına dokunulduğunda yetki dahilinde HBYS yazılımdaki hasta bilgileri cihaz ekranından takip edilebilmektedir. İstenildiği Takdirde Dokunmatik ekran yardımı ile hasta hakkında bilgi girişi yapılabilmektedir.

Hastane içerisinde kullanılmakta olan Versatile ve Comfort serisi ürünlerin çalışmasını denetleyen ,Web Arayüzü ile raporlamalara imkan sağlayan Aynı zamanda Binada Kullanılmakta olan diğer sistemler ile entegrasyon sağlamamıza olanak sağlayan Sunucudur.  Linux tabanlı yapısı sayesinde sağlam güvenilir bir alt yapı sağlar.

 • Linux İşletim Sİstemi
 • Tam yedekli Mimari
 • Sisteme Bağlı Tüm modüllerin Arıza takibi ve bildirimleri
 • Ses Kayıt Modulu ( Comfort Serisi ürünler için geçerlidir)
 • Wifi Mobil Telefonlar ile Mesaj Entegrasyonu
 • Dect Telefonlar ile Mesaj entegrasyonu
 • Çağrı Cihazları ile Mesaj Entegrasyonu
 • Telefon Santrali entegrasyonu ile Kurum dahili telefonlarından Acil Kod başlatılıp Sonlandırılması ( 1111,2222,3333 gibi)
 • IP , PRI , BRI , Analog Bağlantı 
 • Yangın Sistemleri ile Entegrasyon ( Modbus , Bacnet , Özel TCP bağlantı tipleri)
 • CCTV Sistemleri İle Entegrasyon (Seri Port, Özel TCP bağlantı Tipleri)
 • RFID Sistemler ile Entegrasyon (Web servis,Özel TCP bağlantı tipleri)
 • HBYS sistemleri ile entegrasyon (Web Servisler ,SOA tabanlı mimari,Özel TCP bağlantı tipleri)
 • Aydınlatma Otomasyonu ile Entegrasyon ( Modbus,KNX,Analog IO,Özel TCP bağlantı tipleri)
 • Acil ve Genel seslendirme sistemleri ile entegrasyon(otomatik anons okutulması ,Acil durumların anons sisteminden bildirimi) 

Comfort Ailesi için Geliştirilmiş 10 inch Dokumatik ekrana sahip Kablosuz Ahizeli Sesli iletişime izin veren Hemşire Bilgilendirme Panelidir.