ZKR AIR kablosuz Hemşire Çağrı sistemi Kablosuz ürün grubundaki giriş seviyesindeki ürün grubudur.

Hasta El seti veya Wc banyolardan Yapılan çağrılar Direk olarak Hemşire paneline iletilir. Çağrı butonları ve Hemşire paneli arasındaki mesafenin fazla olması durumunda sinyal tekrarlayıcı üniteler ile kapsama alanını genişletmek mümkündür. Hemşire Çağrı Paneline düşen çağrılar istenilmesi durumunda raporlanabilir. Sisteme Çağrı cihazı Entegrasyonu mümkündür.

Dot matrix Led Teknolojisi ile üretilmiştir. Eş zamalı 5 çağrıyı ekranda gösterir daha fazla sayıdaki çağrılar kuyrukta bekleyerek sırası geldikçe ekranda gösterilmektedir. Panel hem duvar montajına hemde Standart LCD askı aparatları ile montaja uygundur. Çağrıların durumuna göre farklı sesler ile kullanıcıyı uyarır.Üzerinde standart olarak Ethernet arayüzü bağlantısı bulunmaktadır. Bu Bağlantı sayesinde raporlama programı kullanılabilir. Master ve Slave modda çalışabilmektedir. Slave modda kullanılan Panel Master Panel üzerinde görünen çağrıların tekrarlayıcısı durumundadır. Hemşire Bankosunda çağrılar görünürken aynı zamanda farklı bir lokasyonda da bu çağrılar görüntülenmek istenir ise Bunu sağlayacak durumdadır.


Hasta Çağrı üniteleri ile Hemşire paneli arasındaki mesafenin fazla olması durumunda kapsama alanını genişletmek amacı ile kullanılır. Ortamda kullanılacak olan tekrarlayıcı sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur. Harici 5v Besleme ihtiyacı vardır.

Yatak başı ünitesi hasta yatak başı konsoluna monte edilir. Üzerinde hemşire çağrı ve çağrı sonlandırma butonları mevcuttur. Yatak başı ünitesi ve hasta el seti, yatak başı ünitesi üzerindeki RJ45 soket yardımı ile bağlantı kurmaktadır. Alttan aydınlatmalı, estetik ve dayanıklı yapıya sahiptir.

  • Bu ürün aynı zamanda el setinin bağlandığı aracı ünitedir.
  • Ankastre buatlara takılabilmesi için ergonomik bir yapıya sahip.
  • RJ45 soket ile kolay montaj sağlar.
  • ABS hammadde kullanılmıştır.
  • Acil çağrı ve reset düğmeleri Çağrı anında yanarak Gönderim bilgisi vermektedir..

Hasta elseti acil bir durumda hastanın durumunu hastane personeline hızlı bir şekilde bildirmesini sağlar. Kullanımı kolaydır, bu durum yardımcı görsellerle daha da kuvvetlendirilmiştir. Ürün yatak başı ünitesine bağlı olarak çalışır. Kolay anlaşılan yardımcı görseller hastayı ihtiyacına göre yönlendirir. Üzerindeki ledler sayesinde Çağrı Gönderimi Teyit Edilir. Ergonomik bir forma sahiptir.

Wc çağrı ünitesi hasta odalarında bulunan WC veya banyolarda kullanılmaktadır. Hasta acil bir durumda ürünün altında bulunan ipi çekerek acil çağrı verir. Hemşire konsolunda WC acil çağrısı olarak görünür. Bu çağrı sistem tarafından acil olarak değerlendirilir. Bu yüzden bekleyen normal çağrılardan daha öncelikli değerlendirilir. Üzerinde çağrı sonlandırma butonu ve çağrı başlatma ipi bulunur.

Kapı üstü koridor lambası koridordaki oda kapısı üzerinde konumlanmıştır. Yarım daire şeklindeki formu sayesinde fark edilmesi kolaydır. Böylece oda içindeki acil durum kolayca fark edilir. Kırmızı, yeşil ve mavi olmak üzere üç adet farklı renk ile uyarı verir. Çağrının durumuna göre renk değişmektedir. Sıva altı buatlara uygulanmaktadır. Uygun olmayan durumlarda ise sıva üstü kasa ile montaj mümkündür.

  • Pratik kurulum, kolay montaj ve destek.
  • Yüksek kalite anten performansı.
  • Üç uyarı rengi (mavi, yeşil, kırmızı).
  • Üç ana rengin karışımından oluşturulan size özel uyarı seçenekleri.
  • LED temelli sistem sayesinde minimize edilmiş enerji tüketimi.